Erdei iskola
Permakulturális táborok iskolás csoportok részére
Permakulturális táborok iskolás csoportok részére
Iskolás csoportokat fogadunk minden korosztályban, egy vagy akár négy napra. Vendégeink a ház első szintjén található közösségi szálláshelyünk szobáiban tudnak megszállni. Az erdei iskola programját az érkező csoportok vezetőivel közösen állítjuk össze, hogy az korban és érdeklődésben megfelelő, és minél élvezetesebb legyen.
Programjaink együttműködésre ösztönzik a gyerekeket és olyan élményeket biztosítanak, ami elmélyíti tudásukat és szeretetüket egymással és a természettel kapcsolatban. Különálló vagy több napot felölelő projekteket valósíthatnak meg, a csoport igényeitől függően.
Formálódó permakultúrális kertünk minden évszakban várja a dolgos kezeket, nyitott szemeket és szíveket. A gyerekek a tervezéstől a szüretig szinte bármely ponton bekapcsolódhatnak a kert életébe.
Enikő népi játszóházában megismerkednek a gyerekek a régiek életével. Kipróbálhatják, milyen a jurtában, hogyan sütöttek lepényt, mi az a nemezelés, hogyan kell papírt készíteni, gyertyát önteni, agyagozni. Mindemellett az íjászatot és egyéb harci játékokat is ki lehet próbálni Enikő vezetésével.
Megmutatjuk a felelős és fenntartható állattartás rejtelmeit a környéken található farmokon, Pista bácsinál vagy az Életfa Permakultúrális farmján. Pista bácsi évtizedes tapasztalatait osztja meg a tanyára látogató csoportokkal, az Életfa farmon az állattartás más formájával találkozhatnak a gyerekek. A közvetlen találkozások pedig tiszteletet, tudásvágyat alakítanak ki az állatok, állattartás iránt.
Változatos művészeti ágak kipróbálása keramikus, rajztanár és bőrdíszműves-ötvös vezetésével. Vendégeink izgalmas technikákat próbálhatnak ki, és kreatív foglalkozásokon dolgozhatják fel az itt szerzett élményeket.
Szakképzett túravezető kíséretében van lehetőség meglátogatni a környék nevezetességeit (pl. a Szanda vár romját), különleges látványait, miközben hely- és földtörténeti érdekességeket, tájékozódás beli tippeket hallhat a csoport.
A lassú, vezetett séták és irányított tevékenységek növelik a testtudatosságot, elősegítik az elme és az érzékek megtisztulását és a természethez való kapcsolódást.
A jellemzően terepi, kisebb-nagyobb sétával összekötött foglalkozásokon növényekkel, állatokkal, gombákkal, teljes életközösségekkel ismerkedünk meg testközelből. Középpontban a megfigyelés, az összefüggések felismerése, az ember felelőssége. A szűkebb téma igény szerint alakítható, kapcsolódhat az iskolai tanulmányokhoz, igazodhat a csoport érdeklődéséhez.
Mi kell, hogy az erdőben életben maradjunk? Felelevenítjük őseink ismereteit, a természetközeli életmód felbecsülhetetlen bölcsességét, és kalandozunk az erdőben.
A széles társasjáték választékban instruktoraink kalauzolják a csapatot: a könnyed és komplex, nyelvi- és logikai játékok szórakoztatva fejlesztik a kooperációt, kudarctűrést, XIX. századi kompetenciákat.
Mesefoglalkozásaink az élőszavas mesélés erejével dolgoznak fel mindig aktuális kérdésköröket. A mesék segítségével fejlődik az empátia, a kommunikáció, kreativitás, a történetek közös feldolgozása pedig fontos közös élményt nyújt a csoportnak.
A cselekvésre, részvételre alapozó drámafoglalkozásokon színházi eszközök segítségével történhet saját élmények feldolgozása, közös történetalkotás. A közös játékok fejlesztik a gyerekek egyéniségét és közösségüket is.
Élménypedagógiai foglalkozásaink fejlesztik a résztvevők önismeretét, társas kompetenciáit, reflexiós képességüket. A játékok közös élményt nyújtanak a csoportnak, mely elősegíti a csoport együttműködésének fejlődését.
Túl sok a lehetőség? Többet szeretnél tudni? Segítünk választani!
Az érdeklődő csoportok programját egyedileg rakjuk össze, az elérhető
palettából javaslunk számukra egy vagy több napos programot is.
Az alábbi árak tájékoztató jellegűek.